Oznam RVPS Nové Zámky

Érsekújvári Járási Állategészségügyi hivatal információja

Vážený občania,

Regionálna veterinárna a potravinová správa informuje občanov o výskyte afrického moru ošípaných u uloveného diviaka v katastrálnom území obce Čata.

Z tohto dôvodu upozorňujeme chovateľov ošípaných na povinnosť registrácie chovu a dodržiavanie zásad biologickej bezpečnosti chovov.

Poľovníckym organizáciám boli nariadené opatrenia RVPS Levice, ktoré obsahujú aj zákaz lovu všetkej zveri a aktívne vyhľadávanie uhynutých diviakov. Z dôvodu zabránenia šírenia nákazy RVPS Levice zakazuje vstup do revírov v katastrálnych územiach našej obce pre všetkých občanov.

RVPS Oznámenie

Tisztelt lakosság,

Az Érsekújvári Járási Állategészségügyi hivatal informálja a lakosságot, hogy Csatai kataszter körzetében találtak Afrikai sertéspestissel fertőzött vaddisznót, ezért figyelmeztetik a lakosságot a kötelező sertésfarmok regisztrálására, és a higiéniai előírások betartására.

A Vadászegyesületeknek a Lévai Járási Állategészségügyi hivatal megtiltotta az összes fajta állat vadászását. A sertéspestis járvány megelőzése miatt tilos minden személynek a községünk vadászterületére menni.

scan0112.pdf

Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 212,73 kB